Kategóriák
Story time

2. – A citológiai eredmény bizonytalansága

Sziasztok!

Az előző bejegyzésem ott fejeztem be, hogy augusztus van és várakozok a citológia eredményére. Augusztus 26-án elérkezett a nap, amikor megkaptam az eredményt. Kivettem fél nap szabadságot, mivel a háziorvosom délutános volt, és már délben leléptem munkából és mentem az orvoshoz. Megvolt az eredmény, ami nem más, mint nyaki ciszta, malignitásra utaló jel nincs. Ekkor a háziorvosom megkönnyebbült és talán én is. Elkezdődött az endokrinológus keresés, mivel eddig még nem voltam szakorvosnál az eredményeimmel. Több helyről is kaptam információkat, hogy kik azok az orvosok, akiket ajánlanak Szegeden. Sajnos sok esetben hónapokat kell várni az időpontra. A háziorvosom is ajánlott pár endokrinológust és így kerültem végül Csajbók Éva doktornőhöz.

De ezzel nagyon előreugrottam az időben, hisz augusztus 26-a egy hétfői nap volt, és egy hét múlva kerültem oda, hogy foglaljak időpontot endokrinológushoz. Tehát ez az egy hét kiesés abból fakadt, hogy ezen a hétvégén mentünk Balatonra barátnőmmel lánybúcsúzni és én voltam a szervező, sok mindent el kellett intézni még a héten, eltervezni az indulást, pakolást, mit is kell vinni, mivel a barátnőm számára az is meglepetés volt, hogy hova megyünk. Csak annyit tudott, hogy 3 napra utazunk el és bikinit mindenféleképp kell hoznia. Tehát miközben endokrinológust kerestem, szerveztem a balatoni kiruccanást is, ami végül nagyon jól sikerült, szép helyen voltunk, pihentünk, fürödtünk, gyönyörű időnk volt. Én is kikapcsolódtam a mindennapokból és továbbra sem aggódtam túl magam a pajzsmirigyem miatt.

Szeptember 2-án telefonáltam és foglaltam időpontot az endokrinológushoz, ami jól ment, hiszen már azon a héten szerdára kaptam is időpontot, természetesen magánrendelőben, ha valakiben felmerül a kérdés. Államilag kb félévet mondtak, ha szeretnék időpontot. Amíg elérkezett a szerdai nap, újabb kutatásokba merültem, sok YouTube videó megnézése után már elég jól tudtam a göböm ultrahang képét elemezni. Ami elég egyértelmű volt az az, hogy a göböm nem tartalmaz folyadékot. Itt már kicsit érdekessé vált a dolog, hiszen a citológia eredménye mást mondott. Az eredményben az állt, hogy cisztáról van szó, ami azt jelentené, hogy folyadék található benne. Tehát a nyugalmam már kezdett elmúlni és már nagyon vártam mit is fog mondani az endokrinológus.

Szeptember 4, 12:40-kor már a rendelőben vártam, hogy szólítsanak a párommal együtt, mint mindig. A doktornő behívott, már elsőre is nagyon szimpatikus, pörgős, kedves volt. Először megnézte az eredményeim, majd saját maga is megnézte ultrahangon a pajzsmirigyem. Megmutatta nekem is, hogy mit lát, és elmagyarázta, hogy a göbben nincs folyadék, mert az látszana a képen. Tehát ő is elmondta, amit már sejtettem, hogy a citológia eredménye nem jó, de ennek ellenére ő is úgy állt hozzá, hogy szerinte ezzel nem lesz semmi gond, nem tűnik rosszindulatúnak, ami megnyugtatott. Két opciót ajánlott fel nekem, és azt mondta, hogy nyugodtan gondoljam át mit szeretnék, de ő a göb mérete miatt azt ajánlaná, hogy vegyük ki. Az egyik ajánlata volt a műtét, melyre ajánlott 3 sebész orvost, akikhez érdemes mennem. Az egyik asszisztensét gyorsan fel is hívta, hogy majd kapjak időpontot a professzor úrhoz konzultációra. A másik ajánlat a radiofrekvenciás kezelés, melyet Budapesten végeznek el, jóindulatú göbök méretének csökkentésére, melynek előnye, hogy nem műtét, tehát nem keletkezik műtéti heg. Ez a sok információ újabb kutatást, utánaolvasást vont maga után. Utánajártam a kezelésnek, hogy miért jó, miért ajánlják, hol csinálják, mennyibe kerül, stb. Ezzel egy időben átgondoltam, hogy mi az előnye a sebészeti beavatkozásnak.

Foglaltam időpontot Budapestre is konzultációra és Szegeden is a professzor úrhoz. Mindkettőhöz viszonylag gyorsan kaptam időpontot, szeptember 16-ra és 19-re. De azért volt megint 1,5 hetem arra, hogy agyaljak, mérlegeljek, gondolkodjak rajta hogyan is tovább.

Az eddigi események tanulsága az, hogy egy citológiai vizsgálat nem elég ahhoz, hogy biztos eredmény szülessen. Mindenkinek azt ajánlom, hogy ha van pajzsmirigy göbe legalább kétszer menjen el, hogy megszúrják és kivizsgálják. Aki olvasta a bemutatkozásomat, tudja, hogy az én esetemben mi lett a végkifejlet, de ahhoz még pár bejegyzés megírására sajnos szükség lesz.

Legyen csodás napotok!

Kriszta